Skoči na glavno vsebino

Astronomski večer (18.12.2023)

V ponedeljek, 18. 12. 2023, smo v popoldansko – večernem času v sodelovanju z g. Lukom Sternadom izvedli astronomski večer za nadarjene učence 8. razredov in učence iz 7. razredov, ki obiskujejo astronomski krožek. Glavna želja gospoda Sternada je učencem širiti obzorja in približati astronomijo, za kar se mu najlepše zahvaljujemo.
Najprej smo imeli kratko poročanje učencev v uč. 9, kjer so učenci predstavili, kaj bomo opazovali v današnjem večeru. Nato so učenci imeli možnost opazovanja nočnega neba s pomočjo daljnogledov in večih teleskopov. Večer je bil zelo zanimiv in uspešen, saj smo lahko videli različna ozvezdja in skozi teleskope opazovali dvozvezdje, Luno, kot tudi planet Jupiter s pripadajočimi lunami. Bilo je luštno.
Pa še en nasvet, da ne pozabite in tudi vi kaj pogledate v zvezdno nebo v teh decembrskih dneh … ter si zaželite kaj lepega!


Koordinatorica dogodka: Bojana Robič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost